Strona główna | Kontakt

. . : Mirosław Szewczyk: Wykonywanie ozdób świątecznych w pracowni stolarsko-meblarskiej

Wykonywanie ozdób świątecznych w pracowni stolarsko-meblarskiej na maszynach uzyskanych w ramach projektu "Inteligentne Specjalizacje w Powiecie Krotoszyńskim – adaptacja pomieszczeń i wyposażenie pracowni w szkołach prowadzących kształcenie zawodowe".

Przed Świętami Wielkanocnymi wychowankowie Ośrodka postanowili wykonać precyzyjne ozdoby i upominki dla bliskich oraz osób zaprzyjaźnionych z Ośrodkiem.

Dzięki realizacji projektu w pracowni stolarsko-meblarskiej na wyposażeniu znalazły się maszyny CNC, w tym ploter laserowy, potrzebne do przygotowania drewnianych zajączków i jajeczek. Po przejrzeniu Internetu i projektowaniu komputerowym przystąpiliśmy do właściwej pracy. Ploter laserowy dzięki generowaniu wiązki laserowej o określonej długości fali wycinał i grawerował wcześniej przygotowane projekty. Drewniane upominki zostały oczyszczone, pomalowane, zapakowane oraz na koniec wręczone adresatom.

Praca z ploterem laserowym jest dziś stałym elementem naszej pracy. Wytwory uczniów wykorzystywane są jako pomoce naukowe związane z nauczeniem przedmiotów zawodowych w naszej Szkole. Ploter laserowy ma ogromne możliwości, jest chętnie używany przez uczniów. Poza pracą i nauką zawodu nowoczesnego stolarza, „cieszy i bawi” podczas wykonywania pamiątek z różnych okazji, uroczystości i świąt. (oprac. Mirosław Szewczyk)

Mirosław Szewczyk


Copyright by MOW | Design by Sliffka