Strona główna | Kontakt

. . : Artur Selbirak: Wykonywanie ozdób pamiątkowych dla rodziców

Wykonywanie ozdób pamiątkowych dla rodziców wychowanków w pracowni stolarsko-meblarskiej na maszynach uzyskanych w ramach projektu „Inteligentne Specjalizacje w Powiecie Krotoszyńskim – adaptacja pomieszczeń i wyposażenie pracowni w szkołach prowadzących kształcenie zawodowe”.

Dzięki realizacji projektu na wyposażaniu pracowni stolarsko-meblarskiej znalazły się maszyny CNC, w tym ploter laserowy, które można wykorzystać do przygotowywania drewnianych upominków i prezentów.

Uczniowie Branżowej Szkoły I stopnia nr 2 w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym w Koźminie Wielkopolskim, wykorzystując możliwości pracy na maszynach CNC i pirografie, projektowali i wykonywali różne przedmioty dla swoich bliskich: pamiątki rodzinne, ozdoby oraz drobne elementy drewniane.

Prace uczniów i możliwości pracowni, właściwie wyposażonej pozwalały na rozwijanie kompetencji zawodowych, niezbędnych w obecnym „cyfrowym” świecie, jak i na pielęgnowanie więzi rodzinnych poprzez wytwarzanie prac o charakterze osobistym.

Podsumowując, program „Inteligentne specjalizacje (…)” pozwala na wzrost kompetencji własnych wychowanków, w zakresie dostosowania do obecnych potrzeb rynku pracy, jak i na wykorzystanie „cyfrowych” umiejętności w codziennym życiu prywatnym.

Artur Selbirak


Copyright by MOW | Design by Sliffka