Strona główna | Kontakt

. . : V Ogólnopolski Rajd Survivalowy Orły 2010 w Szczecinie

W dniach od 19.03 do 21.03.2010 r. wychowankowie Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Koźminie Wlkp. brali udział w V Ogólnopolskim Rajdzie Survivalowym Orły 2010 organizowanym przez Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Szczecinie.

Na starcie rajdu w Puszczy Wkrzańskiej, po której prowadziła trasa rajdu - stawiło się 10 drużyn z ośrodków z całej Polski. Pięcioosobowa drużyna koźminiaków pod opieką nauczycieli p. Adama Majchrzaka i p. Pawła Rudnickiego pokonała 62 - km trasę rajdu pieszo, zajmując drugie miejsce zaraz po wychowankach Ośrodka Wychowawczego we Włocławku.

Na trasie rajdu chłopcy poza sprawnością fizyczną musieli wykazać się wiedzą z zakresu topografii, historii, biologii okolic Szczecina i Polic oraz umiejętnościami survivalowymi: rozpalaniem ogniska, rozbijaniem namiotu, strzelaniem z broni pneumatycznej, udzielaniem pierwszej pomocy.

Pod koniec pierwszego dnia rajdu drużyna zbudowała bazę namiotową, w której spędziła noc. Drugiego dnia rajdu trasa wiodła przez ruiny niemieckiej fabryki zbrojeniowej paliwa syntetycznego w Policach. Rajd zakończył się o godz. 14 rozdaniem nagród i wyróżnień.

Wyjazd był okazją do wzajemnego poznania, ukazania alternatywnych sposobów spędzania czasu wolnego oraz zaspokajania potrzeby aktywności.

Opracował - Paweł Rudnicki


Copyright by MOW | Design by Sliffka